ks. Moisey B. Drozd - Dies Et Mens i Dziecięca Kraina
Dies Et Mens
moisey bogdan drozd

     D I E S   ET   M E N S   [ 293 ]     

~ myśl chwili ~


życie można zamknąć

licząc ziarnka piasku na plaży


jednak lepiej warto w życiu

liczyć gwiazdy na niebie ...


_ __ ___ ____ _____ ______ ___________ ______________ ... cum Deo !moisey b. drozd
2009-12-23


Możesz dodać swój komentarz.

Podpis:   
E-m@il:   

Proszę wpisać nazwę stolicy Polski (antyspam):


Nie bierzemy odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące indywidualnymi opiniami i poglądami osób je zamieszczających, za które ponoszą oni pełną odpowiedzialność zarówno w sferze prawnej jak i moralnej.
Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny.


No cóż, sama czynność liczenia jest równie jałowa. Liczący ziarnka piasku ma tę przewagę, że patrzy pod nogi i zaryje nosem w ziemię...
Podpis: Prokop Dudak     e-mail: prokop@poczta.onet.pl
Dodano: 2009-12-23 15:09:05  ... i nie zaryje, oczywiście.
Podpis: Prokop Dudak     e-mail:
Dodano: 2009-12-23 15:09:53  `Gwiazdy` - to paradygmaty [punkty odniesienia]. T o cel, sens, wizja, horyzont życia. `Piasek` - to dyrdymały [rzeczy istniejące, lecz mało istotne].
Podpis: mb drozd     e-mail:
Dodano: 2009-12-23 15:54:59  Można na to różnie patrzeć. Grochowiak pisał: "Wolę brzydotę, jest bliższa krwioobiegu rzeczy..." Nie chodziło mu przecież o rzeczywiste upodobanie do tego, co brzydkie, raczej chciał wyrazić niechęć do pięknoduchostwa, do zachwycania się tanim połyskiem, zewnętrznym blichtrem, ślicznością rzeczy. A tak przy okazji - czy nie obawia się Ksiądz, że patrząc w gwiazdy przestaje widzieć ludzi?
Podpis: Prokop Dudak     e-mail: prokop@poczta.onet.pl
Dodano: 2009-12-23 16:12:58  Bardziej istotne jest, że twórczość ta wypływa z głębi serca osoby ponadprzeciętnie wrażliwej. I to czuć.
Podpis: poczytuwacz     e-mail:
Dodano: 2009-12-23 16:41:27  Dobrze miec swojego konstruktywnego malkontenta, prosze Ksiedza. Panie Prokopie, szanuje to naprawde, ale pozyzsza wypowiedz o. Bogdana raczej nie pretenduje do roli wiersza jako takiego, jest wypowiedzia dnia. Poezje nie pisze sie co 24 godz. Ale lubie taki dystans do tworczosci. Niemniej, wydaje mi sie, jakkolwiek to brzmi naiwnie, wypowiedz ta wcale nie jest taka "oczywista". Kulturowo, szczegolnie w nasze czasy, ucza nas od malego "liczyc piasek". to wazne, ale to nigdy nie da szczescia czlowiekowi, to na pozor bezsensowne liczenie gwiazd podnosi glowe czlowiekowi, abu widzial szerzej i wiecej...
Podpis: p. laciuk     e-mail: p.laciuk@o2.pl
Dodano: 2009-12-23 23:30:13  Ani mi przez myśl nie przeszło, że to jest wiersz. Nie krytykowałem przecież formy poetyckiej, tylko wszedłem w polemikę z treścią. Trudno mi się zgodzić na to przeciwstawianie piaskowi gwiazd. To pachnie zdradą naszego ziemskiego bytowania. Jeżeli gwiazdy to paradygmaty i punkty odniesienia, to one zeszły na ziemię w Osobie Jezusa Chrystusa. Słowo stało się ciałem. To On jest celem, wizją, horyzontem życia. A szukać kazał się nie na niebie, tylko w drugim człowieku.
Podpis: Prokop Dudak     e-mail: prokop@poczta.onet.pl
Dodano: 2009-12-23 23:46:36  Pozostałe wpisy:

 
Dies Et Mens
Dzień i Myśl

O mnie
Dies Et Mens
Dziecięca Kraina
Kontakt

Dies Et Mens i Dziecięca Kraina - ks. Moisey Bogdan Drozd © 2012
O mnie | Dies Et Mens | Dziecięca Kraina | Kontakt2661682