ks. Moisey B. Drozd - Dies Et Mens i Dziecięca Kraina
Dies Et Mens
moisey bogdan drozd

     D I E S   ET   M E N S   [ 6 ]     

~ CZŁOWIEK I TAJEMNICA ~ część II


3. Właśnie w tym momencie, w momencie śmierci najbliższej osoby, kiedy – jak dzieci - nie potrafimy już sobie dać rady z samymi sobą, z uzyskaniem jakiejkolwiek odpowiedzi na najbardziej ludzkie pytanie o tajemnicę życia i istotę śmierci, wtedy, tak właśnie wtedy, w tym akcie my nie potrafimy dotknąć Tajemnicy Człowieczej, gdyż tak już jest … To przerasta naszą konstrukcją psychiczną, przerasta nas to wszystko w tym AKCIE ŚMIERCI OSOBY, KTÓRA JEST CZĘŚCIĄ NAS SAMYCH.

4. Lecz wtedy dzieje się przedziwny cud naszego istnienia – TO TAJEMNICA, STWÓRCA, BÓG DOTYKA NAS, i mówi nam o wszystkim tak bardzo cicho, jaki jest klucz życia i sens śmierci. I to wszystko dzieje się w milczeniu, jest milczeniem, i musi być milczeniem. Tu nawet Bóg pochyla się nad nami, i razem z nami płacze, tak jak płakał nad Swoim Synem, Jezusem z Nazaretu, i też Był bezradny wobec ludzkiej wolności.moisey b. drozd
2009-02-17


Możesz dodać swój komentarz.

Podpis:   
E-m@il:   

Proszę wpisać nazwę stolicy Polski (antyspam):


Nie bierzemy odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące indywidualnymi opiniami i poglądami osób je zamieszczających, za które ponoszą oni pełną odpowiedzialność zarówno w sferze prawnej jak i moralnej.
Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny.Nie ma jeszcze komentarzy. Może Ty dodasz swój?
Pozostałe wpisy:

 
Dies Et Mens
Dzień i Myśl

O mnie
Dies Et Mens
Dziecięca Kraina
Kontakt

Dies Et Mens i Dziecięca Kraina - ks. Moisey Bogdan Drozd © 2012
O mnie | Dies Et Mens | Dziecięca Kraina | Kontakt2662234