ks. Moisey B. Drozd - Dies Et Mens i Dziecięca Kraina
Dies Et Mens
moisey bogdan drozd

     D I E S   ET   M E N S   [ 704 ]     

Drodzy Przyjaciele, moi Czytelnicy ...


Drodzy Przyjaciele,

Moi Czytelnicy,


uprzejmie informuję, ze w najbliższym czasie chciałbym na tej stronie zamieścić wybrane – nieopublikowane dotąd eseje o śmierci i czasie.

W chwili obecnej nie wiem, czy nadal będę zamieszczał na tej stronie moje przemyślenia – „Dzień i Myśl“, a także wierszyki dla dzieci – „Dziecięca Kraina“. Ogromna liczba odwiedzających tę stronę (ponad 1 280 000) świadczy o potrzebie jej istnienia.

Ta smutna decyzja wynika z mojej bardzo trudnej sytuacji życiowej: zdrowotnej i finansowej. Wielokrotnie podejmowałem próby rozwiązania tej sprawy, jednak nigdy nie zostałem wysłuchany i zrozumiany... Nigdy nie przyjęto do wiadomości mojej sytuacji. Mam nadzieję, ze ta chwilowa moja decyzja nie jest ostateczna.

Składam Wam serdeczne podziękowania za lata Waszej cierpliwości i życzliwości.


Z wyrazami sympatii – bogdan m. drozd

[ o8. o7. 2o12 ]Æ


meditatio mortalis № 11

~ Niezamienialny ~nie chcę Cię zamieniać
na luksus psychiczny
na spokój wewnętrzny
zewnętrzny dostatek
na dobre układy
szacunek nobliwy
czcigodne ukłony
odzienia zbyt ładne

nie zamieni Ciebie
nic co z tego świata
snobizm elegancki
ładny zapach perfum
nieprawdziwe gesty
nieszczere uśmiechy
stoły zastawione
i wszystkim i niczym

bo Ty Jesteś bliski
i Niezamienialny
Jesteś Niepokojem
by pokój był we mnie
Jesteś kromką chleba
tą z masłem od Mamy
ciepłym głosem Ojca
gdy basem coś brzęczał

Jesteś jak me siostry
rozsiane po świecie
jak bracia biblijni
co wyszli by wrócić
Jesteś tą melodią
grającą mi wiecznie
ukraińską tercją
z ~Господи помилуй~

▫ ▫

nie zamienię Ciebie
na marzenia chore
na blask który świeci
że aż razi oczy
nie zamienię Ciebie
na jutro co przyjdzie
bo nie wiem ponadto
co będzie tej nocy


▫ ▫ ▫


_ __ ___ ____ _____ ______ ____________ _________________ cum Deo


moisey b. drozd
2012-07-08


Możesz dodać swój komentarz.

Podpis:   
E-m@il:   

Proszę wpisać nazwę stolicy Polski (antyspam):


Nie bierzemy odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące indywidualnymi opiniami i poglądami osób je zamieszczających, za które ponoszą oni pełną odpowiedzialność zarówno w sferze prawnej jak i moralnej.
Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny.


To wygląda jak groźba strajku, czy presji moralnej... Piszę do Ciebie jak do przyjaciela, skoro sam niedawno zaszczyciłeś mnie tym mianem. Masz kłopoty zdrowotne i finansowe? Welcome to the club! Mnóstwo ludzi je ma, ze mną włącznie. Ciesz się, że nie masz przy tym dzieci na utrzymaniu. Tego typu problemy są mi znane od kilkudziesięciu lat i przez cały ten czas Pan Bóg jakoś pomaga mi przeżyć. Taka jest nasza ludzka kondycja tu na ziemi. Może zamiast "podejmować próby rozwiązania" złóż tę sprawę w Ręce Taty Przedwiecznego i przestań się martwić. Co do twórczości - jest mi wszystko jedno, czy to będą eseje czy poezja. Skoro Twoja poezja przypomina często eseje, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje eseje będą poetyckie :-). Dzisiejszy wiersz niezły. Oby "pokój był w Tobie"!
Podpis: Prokop Dudak     e-mail: prokop@onet.poczta.pl
Dodano: 2012-07-09 11:54:29  Prokopie, jak nie wiesz o co chodzi, nie zabieraj głosu. Odruchem serca byłoby pytanie: jak pomóc. "Dobre rady nic nie kosztują", bo "syty nigdy nie zrozumie głodnego". Pozdrawiam serdecznie.
Podpis: bm drozd     e-mail: bdrozd@wp.pl
Dodano: 2012-07-09 14:17:15  A skąd pewność, Bogdanie, że jestem syty? Nie ma monopolu na cierpienie i na problemy. Jeżeli mogę pomóc, chętnie to zrobię. Mam nadzieję, że sam byś się o to do mnie zwrócił (jak do przyjaciela). A jeśli nie życzysz sobie moich wpisów, to wprowadź moderację, to ostatnio modne na tym portalu. Z serdecznościami wstrzymaj się, aż będą szczere.
Podpis: Prokop Dudak     e-mail: prokop@onet.poczta.pl
Dodano: 2012-07-09 17:25:54  Dtrogi Prokopie, nie o Ciebie chodzi. Napisałem informację w sposób delikatny. Jest ona skierowana do Czytelników w takim celu, gdy nie będzie moich nowych rzeczy, po prostu aby wiedzieli, co się dzieje, że nic się nie dzieje. Przecież wiesz, że w tej maszynie człowiek się nie liczy. Proszę o szept i ciepłe słowo. Rozumiesz mnie zapewne. Z Bogiem i dzikuję za troskę.
Podpis: bm drozd     e-mail: bdrozd@wp.pl
Dodano: 2012-07-09 20:21:15  Prokopie, mam dobre serce. Chciałem poruszyć serca innych osób. Z mojej perspektywy świat wygląda nieco inaczej. Ażeby to zrozumieć, trzeba być po jednej z tych stron. Perspektywa - to klucz wszelkiej wiedzy i miłości. Z Bogiem
Podpis: bm drozd     e-mail: bdrozd@wp.pl
Dodano: 2012-07-09 22:28:57  Pozostałe wpisy:

 
Dies Et Mens
Dzień i Myśl

O mnie
Dies Et Mens
Dziecięca Kraina
Kontakt

Dies Et Mens i Dziecięca Kraina - ks. Moisey Bogdan Drozd © 2012
O mnie | Dies Et Mens | Dziecięca Kraina | Kontakt2662200