ks. Moisey B. Drozd - Dies Et Mens i Dziecięca Kraina
Dies Et Mens
moisey bogdan drozd

     D I E S   ET   M E N S   [ 720 ]     

m.m: № 269 ✧ Sukcesja władzy ✧


m. b. drozd
_


meditatio № 269 ✧ Sukcesja władzy ✧
Władza jest jak lizak,
pulchniutka, słodziutka.
Ma jedno marzenie,
by lizać ją, lizać.

W dzień inauguracji
czesze się i pindrzy,
trochę cukru – pudru,
dla szyku – wanilii.

Staje przed zacnymi
lizajkami z wszędy,
a im ślina cieknie,
jak nigdy, jak nigdy.

Strzeli gdzieś oczami,
zesztywnieje trochę
i oznajmia z dumą:
„Liżcie mnie! Tu! Proszę! “

Ach! Ten szyk i powab
osłupia lizajki,
a im jedno w głowie:
„lizać ją i lizać“.

Są skoncentrowane,
zmysły wyostrzone,
języki lizajek
do pracy gotowe.

Zaczyna się wreszcie
lizanie fachowe.
(Liżki w tym, co robią
są dobrze kształcone.)

I jedna przez drugą
chce być lepsza w fachu...
Liżą przez lat kilka,
aż zostanie patyk.

Wtedy znów od nowa...
pulchniutka, słodziutka..
Ma jedno marzenie...
I sprawa skończona.

. .

Gdy tak sobie piszę
(uwielbiam żartować),
pragnę Wam coś wyznać:
„Ja nie chcę zwariować“.


[ 29. o9. 2o12 ]

_ __ ___ ____ _____ ______ ____________ _________________ cum Deo


moisey b. drozd
2012-09-29


Możesz dodać swój komentarz.

Podpis:   
E-m@il:   

Proszę wpisać nazwę stolicy Polski (antyspam):


Nie bierzemy odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące indywidualnymi opiniami i poglądami osób je zamieszczających, za które ponoszą oni pełną odpowiedzialność zarówno w sferze prawnej jak i moralnej.
Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny.


Jestesmy swiadkami konfliktów w naszej cerkwi. nic sie nie zmieni bez nawrócenia.Mozna zwalczac sie nawzajem,jak to sie teraz dzieje,ale chyba tutaj o zwalczanie nie chodzi?Moze warto usiąść za stół i rozmawiać o Cerkwi? Cenzurowanie niczego nie zmieni. Stronka diecezji stała się "Trybuną Ludu",jak ta "Trybuna Ludu" z dawnej epoki. Nie o to chyba chodzi w Cerkwi,o propagandę sukcesu,bez człowieka i jego kosztem,czego jesteśmy świadkami i czego jesteśmy świadomi. Synod w Kanadzie mówił o roli świeckich w Cerkwi naszej...więc jaka jest nasza rola? Bicie braw?
Podpis: Andrzej J.     e-mail:
Dodano: 2012-09-29 17:43:30  Panie Andrzeju, mam nadzieję, że nie utożsamia mnie Pan z którąś ze stron konfliktu. Konfliktu - tak mi się wydaje – nie ma. Jestem osobą zbyt mądrą, aby pójść tą drogą, drogą walki i sporów. Moim serca biciem jest „non violence“ – `nie walczyć`, albo `bez przemocy`. A wiersz o władzy jest tym, o czym myślę, czego doświadczam w relacji do tego świata. Przepraszam za ogólniki, ale pragnę pisać, a nie dyskutować. [Widzi Pan, czym kończą się dysputy! Aby dyskutawać należy mieć: 1. pokorę; 2. wiedzę; 3. dojrzałość emocjonalną; 4. miłość]. Cum Deo.
Podpis: bm drozd     e-mail: bdrozd@wp.pl
Dodano: 2012-09-29 18:27:12  Słowo kieruję do Czytelników. Przyszła mi do głowy myśl o internetowej anonimowości (jako takiej): 1. nie jestem socjologiem. Pierwszy `typ` anonimowości wyrasta ze zwyczajnego chuligaństwa (aby komuś zrobić przykrość za coś, lub za darmo); 2. drugi zaś `typ` wynika z tego, że przedmiot krytycznych słów (instytucja, itd.) może wyciągnąć z tego konsekwencje i po prostu ukarać, lub się zemścić. Dlatego ludzie ukrywają się; 3. trzeci rodzaj jest charakterystyczny dla osób, które się wstydzą jawności, lub są zwykłymi donosicielami. Donosicielstwo jest bardzo destrukcyjne w relacji do tego, kto donosi, jak również dla tego, kto słucha. Jest tego jeszcze trochę więcej, ale nie czas i miejsce. Z Bogiem
Podpis: bm drozd     e-mail: bdrozd@wp.pl
Dodano: 2012-09-29 18:48:38  Świetna diagnoza, o.Bogdanie! Boję się cokolwiek już pisać tu, ale najłatwiej się poddać. Uwielbiam Peter'a Gabriela (ten, który de facto pomógł Ruslanie zdobyć światową sławę) i jego utwór "Don't give up!", nie poddawaj się! Nie chce komentować tego, co media teraz bardzo nagłaśniają - interesy kościelne z majątkami odzyskanymi. Nie tracę wiary, wręcz przeciwnie. Hierarchia kościelna, na 1000%, nie wyciągnie z tego wniosków. Dyplomatycznie wymiga się, udając "sprawiedliwych" tego świata. Ale nic nie można mówić, bo zaraz będę antyklerykałem! Link o.Bogdana chyba z tego powodu został zdjęty - podziwiam ks. Bogdana, że robi swoje. Nie krytykuje przecież, ukazuje tylko słabość, choroby chrześcijaństwa...
Podpis: piotr     e-mail: piotr.laciuk@o2.pl
Dodano: 2012-10-07 16:55:48  Pozostałe wpisy:

 
Dies Et Mens
Dzień i Myśl

O mnie
Dies Et Mens
Dziecięca Kraina
Kontakt

Dies Et Mens i Dziecięca Kraina - ks. Moisey Bogdan Drozd © 2012
O mnie | Dies Et Mens | Dziecięca Kraina | Kontakt2662187